KONST / Litografier / Färglitografi 12969287
*
nr 1296 9287
Per Olov Ultvedt
(1927-2006), Sverige
Färglitografi, Byggare. Signerad, numrerad 88/200, oramat löst blad, , bladets mått: 50x60 cm
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 20:10:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 21:16:16
1
100 kr
9/12 16:45:12
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per Olov Ultvedt
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Läs mer om Per Olov Ultvedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byggare färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad per olov ultvedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:29
*
Per Olov Ultvedt
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Läs mer om Per Olov Ultvedt
nr 1296 9287
Per Olov Ultvedt
(1927-2006), Sverige
Färglitografi, Byggare. Signerad, numrerad 88/200, oramat löst blad, , bladets mått: 50x60 cm
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 21:16:16 | 1 | 100 kr |
9/12 16:45:12 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per Olov Ultvedt
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .Läs mer om Per Olov Ultvedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byggare färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad per olov ultvedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:29